Візи на Кіпр

Громадянам Росії і інших країн СНД для поїздки на Кіпр потрібна віза.

Громадянам низки країн не потрібна віза для відвідин Кіпру строком до 90 днів. Це країни Європейського Союзу, США, Канада, Ізраїль, Австралія і деякі інші. З повним списком можна ознайомитися на сайті МЗС Кіпру.

Види віз

Туристична віза (Short Stay Visa, category C) - для осіб, метою перебування яких є туризм.

Гостьова віза (Short Stay Visa, category C) - для осіб, що жаліють відвідати родичів або друзів на Кіпрі.

Транзитна віза (Transit Visa, category B) - для осіб, наступних через територію Кіпру в треті країни.

З 1 січня 2004 року Республіка Кіпр є членом Євросоюзу, проте держава не приєдналася до країн - учасників шенгенської угоди. У зв'язку з цим з кіпрською візою неможливо відвідати шенгенські країни без наявності віз однієї з них, так само як і не можна в'їхати і на територію Кіпру, не маючи національної візи.

Туристична віза

Для отримання візи на Кіпр буде потрібно наступні документи:

 • закордонний паспорт, дійсний як мінімум 3 місяці з моменту закінчення візи. У паспорті повинна бути одна вільна сторінка для візи;
 • заповнена і підписана заявником анкета;
 • недавня фотографія паспортного зразка, 3х4 см або 3,5х4,5 см (при подачі документів в Генеральне консульство Республіки Кіпр в Санкт-Петербурзі необхідно надати кольорову фотографію). Фотографію необхідно приклеїти до анкети;
 • копія запрошення або ваучера від офіційно зареєстрованого на Кіпрі туроператора з друком і підписом співробітника і друком готелю, або копія підтвердження бронювання безпосередньо з готелю з друком готелю і підписом відповідального співробітника;
 • копія першої сторінки закордонного паспорта з даними туриста;
 • для дітей необхідно прикласти ксерокопію свідоцтва про народження. У випадку якщо дитина їде з одним дорослим або у супроводі третіх осіб, необхідно надати копію нотаріально завіреної згоди на вивіз дитини від родителя/родителей, що залишається.

Вимоги до заповнення анкети

 • анкета заповнюється англійською мовою;
 • в п.17 (Адреса мешкання на Кіпрі) необхідно указувати назву готелю, його повну адресу, номер телефону і факсу;
 • в п.18 (Фінансові кошти під час перебування на Кіпрі) указується сума, хоч би приблизно, якій розташовуватиме турист по час поїздки;
 • в п.19 слід перерахувати всі документи (копії документів), які прикладаються туристом до анкети;
 • на дітей, вписаних в паспорт батьків і мандрівних разом з ними, окрема анкета не заповнюється. У п.16 анкети батька указується ім'я, прізвище і дата народження дитини (дітей), а його (їх) фотографія приклеюється поряд з фото батька. У одну анкету можна вписати тільки двоє дітей.

Гостьова віза

Для оформлення гостьової візи на Кіпр потрібні ті ж документи, що і для туристичної візи, але замість ваучера або підтвердження бронювання готелю надається:

 • копія стандартної "Заяви про відповідальність за гостя" (Assumption of Responsibility to Host) від приватної особи, в якій указуються паспортні дані запрошуваного, терміни перебування і місце його мешкання на Кіпрі. Заява підписується таким, що особисто запрошує, при цьому його підпис повинні завірити нотаріус на Кіпрі або співробітник консульства Кіпру;
 • копія паспорта що запрошує (якщо він громадянин Республіки Кіпр) або копія посвідки на проживання або робочої (учбовою) візи.

Транзитна віза

Транзит без візи можливий лише у випадку, якщо турист не покидає борт літака.

В решті випадків потрібна віза. Для її отримання необхідно надати наступні документи:

 • закордонний паспорт, дійсний як мінімум 3 місяці з моменту закінчення візи. У паспорті повинна бути одна вільна сторінка для візи;
 • заповнена і підписана заявником анкета;
 • недавня фотографія паспортного зразка, 3х4 см або 3,5х4,5 див. Фотографію необхідно приклеїти до анкети;
 • оригінал авіаквитка в кінцевий пункт проходження;
 • віза в країну проходження, якщо така потрібна.

Порядок і терміни оформлення віз

Для оформлення візи особиста присутність в консульстві при подачі документів не обов'язково. Проте консульство залишає за собою право виклику заявника на співбесіду у разі виникнення тих або інших питань.

В консульському відділі посольства Кіпру в Москві документи можна подати по робочих днях, з 10.00 до 14.00. Отримати документи можна наступного дня, з 14.00 до 15.00.

Термін оформлення візи - доба з моменту подачі документів. У виняткових випадках можливе оформлення термінової візи (видається того ж дня), при цьому необхідно надати у візовий відділ не пізніше 12.00 всі вищеперелічені документи і копію авіаквитків (або інші документи), підтверджуючих терміновість запиту.

В Генеральному консульстві Республіки Кіпр в Санкт-Петербурзі прийом документів здійснюється з 09.30 до 12.00 (для турфірм - з 09.30 до 10.45), видача - того ж дня, з 15.00 до 16.30.

Консульський збір

Для громадян Росії візи оформляються безкоштовно.

Термін дії віз

Транзитна віза:

 • термін дії 3 або 6 місяців, віза дозволяє знаходитися на Кіпрі по дорозі до місця призначення до 5 днів в кожну сторону.

Туристична і гостьова візи:

 • одноразова віза - термін дії складає 3 місяці з моменту видачі, термін перебування на Кіпрі до 1 місяця;
 • двократна віза - термін дії складає 6 місяців з моменту видачі, термін перебування на Кіпрі до 3 місяців;
 • багатократна віза - термін дії складає 1 рік з моменту видачі, термін перебування на Кіпрі до 6 місяців.

Продовження візи на Кіпрі

Для продовження візи необхідно, вже будучи на Кіпрі, звернутися в імміграційні служби по місцю мешкання (Никосия, Лімасол, Ларнака, Пафос). Продовження можливе тільки на термін, що не перевищує термін дії виданої візи.

Оформлення віз для громадян СНД

З громадян СНД (України, Білорусі, узбекистану і Казахстану) за оформлення віз в Москві і Санкт-Петербурзі стягується консульський збір:

 • 6 кіпрських фунтів (360 рублів) за транзитна, туристична і гостьова (одноразову і двократну) візи;
 • 20 кіпрських фунтів (1200 рублів) за туристичну і гостьову мультивизу.

Збір оплачується в рублях при подачі документів безпосередньо в консульстві.

Цієї категорії громадян до всіх перерахованих вище документів необхідно також прикласти в обов'язковому порядку довідку з місця роботи і копію реєстрації в Росії, якщо така є.

Відвідини Північного Кіпру

Для відвідин Північного Кіпру віза не потрібна громадянам переважної більшості країн світу, включаючи Росію. Виключенням з правила є громадяни Вірменії.

Починаючи з квітня 2004 року зняті всі існуючі обмеження на вільне переміщення між грецькою і турецькою частинами Кіпру. В даний час діють 5 пропускних пунктів, і планується відкриття ще два. Більш того, для відвідин Північного Кіпру по суші з грецької частини острова достатньо одноразової кіпрської візи, незалежно від кількості виїздів в турецьку частину. Немає ніяких тимчасових рамок і обмежень для відвідин Північного Кіпру з грецької частини острова.

Разом з тим, уряд грецької частини острова не визнає в'їзд на острів через порти і аеропорти Північного Кіпру (порт Киренії, порт Фамагусти, і аеропорт Ерджан). Таким чином, у в'їзді на грецьку частину острова може бути відмовлено туристам, які прибули на острів через Північний Кіпр. Крім того, наявність в паспорті туриста згаданих вище відміток портів турецької частини острова може послужити відмовою у видачі кіпрської візи в майбутньому. Власті Північного Кіпру, що знають про це, пропонують туристам спеціальні картки, в яких ставляться відмітки про в'їзд і виїзд. Таким чином, не залишається ніяких формальних свідоцтв про відвідини Північного Кіпру. Але в цьому випадку важливо мати на увазі, що підтвердженням відвідин Північного Кіпру може служити і виїзний штамп турецького порту Ташуджу, звідки відправляються пороми в Киренію. У відмінності від властей Північного Кіпру, турецькі власті в обов'язковому порядку ставлять друк про в'їзд і виїзд з країни в паспорт.

Важливе

Будь-які поїздки на Північний Кіпр як і раніше не вітаються з боку властей грецької частини острова, хоча формально не є порушенням законодавства. Щоб уникнути вірогідних відмов в отриманні віз Кіпру і Греції із-за наявності друку Північного Кіпру, має сенс попросити прикордонників не ставити у ваш паспорт в'їзні штампи Північного Кіпру, а поставити їх на окремий листок (див. вищий).

Джерело: archive.travel.ru

Теги: , , , , , ,

Leave a Reply